Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Откриха паметник на загиналите във войните

[post-views]
[post-views]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Военнослужещи от Бригадно командване – Благоевград,  участваха в ритуал по тържественото откриване на Паметник на загиналите в Балканската война, Първата световна и Втората световна война в с. Махалата, община Струмяни, съобщиха от СВ.
Паметникът е изграден със съвместните усилия и упорит труд на инициативен комитет, наследниците на загиналите и участниците във войните, гражданите на община Струмяни, както и със съдействието на общинската администрация и има за цел да увековечи паметта на участниците и геройски загиналите във войните за национално обединение.
Паметникът бе осветен от свещенослужители от община Струмяни и бе открит от кмета на общината Емил Илиев и председателя на инициативния комитет Костадин Стоянов. Венци и цветя в знак на признателност пред новооткрития паметник положиха кметът на община Струмяни Емил Илиев, командирът на Бригадното командване полковник Красимир Кръстев, граждани и гости на общината.                          

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани