Франция също ратифицира протокола на Северна Македония за присъединяване към НАТО, съобщи вицепремиерът и министър на отбраната Радмила Шекеринска. Ратификацията бе завършена от 28 държави-членки, остава Испания.
„Франция е ратифицирала! Все още ни остава Испания! Ние ставаме пълноправен член на НАТО! „, написа Шекеринска във Фейсбук. Испания трябва първо да състави правителство след изборите на 10 ноември. (БА)