Реал Мадрид допусна изравняване от 2 на 0 срещу Пари Сен Жермен

Пари Сен Жермен – Ливърпул   2 : 1

PSGРеал Мадрид мачкаше Пари Сен Жермен на „Бернабеу“ и водеше с 2:0 до 81-вата минута, но допусна изравняване, с което загуби борбата за първото място в група „А“ на Шампионската лига. По този начин на 1/8-финалите тимът на Зинедин Зидан ще спори с някой от победителите в другите групи. Карим Бензема вкара два гола в 17-ата и в 79-ата минути, но – противно на логиката – французите успяха да отговорят с две бързи попадения в 81-вата и 83-ата чрез Килиан Мбапе и Пабло Сарабия. В 90-ата Мбапе пропусна да реализира трети гол за гостите, но пък след това Гарет Бейл удари греда за Реал. Еден Азар напусна с травма, което е друга неприятност за испанците. Мачът можеше да потегли в друга посока, след като в края на първата част реферът даде дузпа за ПСЖ и изгони вратаря Тибо Куртоа за нарушение срещу Мауро Икарди. После обаче той промени решението си, след като изгледа запис на цялата атака и видя нарушение срещу Марсело.