Тотнъм обърна Олимпиакос в завръщането на Моуриньо в Европа

MOURIHNO TOTNТотнъм трябваше доста да се потрудни, за да стигне до успех в домакинството си на Олимпиакос. Лондончани губеха с 0:2 до 19-ата минута, но в крайна сметка стигнаха до победа с 4:2 след силно второ полувреме. Двубоят бе завръщане на мениджъра на „шпорите“ Жозе Моуриньо на европейската сцена. Срещата бе ръководена българска съдийска тройка, начело с Георги Кабаков. Родният рефер ръководи и предишния мач на Моуриньо в Европа, когато Манчестър Юнайтед загуби от Валенсия преди около година. Резултатът осигури на Тотнъм класиране за осминафиналите на Шампионската лига. Тимът ще завърши на второ място в група В зад лидера Байерн. Олимпиакос е на последното място с актив от една точка, а в последния кръг е домакин на Цървена звезда. Ако гърците стигнат до успех тогава, те ще си осигурят място в Лига Европа.