Манчестър Юнайтед със загуба в Казахстан

Mанчестър Юнайтед се добра до равенство

manchester unitedКласиралият се за елиминациите на Лига Европа Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 при гостуването си на Астана в мач от група “L”. “Червените дяволи” откриха резултата в десетата минута след хубав шут на Джеси Лингард. В 54-ата Чонг направи огромен пропуск, а само минута по-късно Шомко изравни. В 62-ата Бернард си отбеляза автогол. Мениджърът на “червените дяволи” Оле Гунар Солскяер заложи на множество млади момчета, сред които трима абсолютни дебютанти – Леърд, Бернард и Левит. Статистиката на Opta отчете, че това е най-младият състав на Юнайтед в историята на европейски клубен турнир – 22 години и 26 дни. Мейсън Грийнууд застана на върха на атаката, подкрепян от Чонг, Джеси Лингард и Анхел Гомес.