Слован (Братислава) и Васил Божиков отпаднаха от Лига Европа

Slovan_Vasil BozikovОтборът на Слован (Братислава) окончателно загуби шансове за продължаване напред в Лига Европа. Словашкият шампион загуби с 1:2 гостуването си на Бешикташ в група „К“ и по този начин приключи с надеждите за нещо повече в турнира. Цял мач за гостите записа българският национал Васил Божиков. Срещата започна добре за Слован и в 35-ата минута тимът от Братислава поведе в резултата. Де Марко центрира отляво и намери Даниел в наказателното поле, той овладя и със силен шут порази вратата за 0:1. През второто полувреме обаче Бешикташ направи пълен обрат. В 75-ата минута при едно центриране в наказателното поле Роко стреля с глава и изравни за 1:1. В добавеното време на двубоя Диаби бе препънат в гръб за дузпа, а Адем Ляич не сгреши от бялата точка, оформяйки кайното 2:1.