Божидар Краев наказа Спортинг (Лисабон)

B. KraevБожидар Краев продължава да блести с изявите си за Жил Висенте в Португалия. Българският национал изигра поредния си силен мач за своя тим срещу гранда Спортинг (Лисабон). Божката отбеляза първия гол в мача, а тимът му се наложи с 3:1. В 18-ата минута Жил Висенте организира атака по левия фланг, Сандро Лима открадна топката от защитник на съперника и подаде към Краев, който въпреки че се подхлъзна, успя да стреля във вратата за 1:0. В 30-ата минута българинът получи жълт картон. В самия край на първото полувреме Спортинг се върна в мача. Вендел получи дълъг пас и с шпагат успя да чукне кълбото покрай вратаря за 1:1. В 55-ата минута обаче домакините си върнаха преднината. Ив Барайе бе спънат в гръб за дузпа, а Сандро Лима реализира наказателния удар за 2:1. В добавеното време на срещата Жил Висенте довърши столичани с трети гол. Наиджи напредна необезпокояван с топка в крака и стреля във вратата за крайното 3:1. С тази победа Жил Висенте събра актив от 16 точки и излезе на 7-ата позиция в таблицата. Спортинг пък е 4-и с 20 точки. Водач е Бенфика с 33 точки.