Уникална операция по вода за транспортиране на последната българска подводница „Слава” се проведе във Варна. Плавателният съд беше преместен от военноморската база до Белослав, където ще бъде превърнат в музей в специално подготвен за целта терен.
Военноморските сили оказаха помощ в изтеглянето по вода за осигуряване на безопасното транспортиране на „Слава”.
Последната българска подводница ще бъде извадена на сушата в имот на завода за стъкло в Белослав, където ще бъде реставрирана и експонирана. „Слава” служи на българския флот от 1985 г.
Последното й плаване е през 2010 г. Година по-късно официално е изведена от състава на ВМС.