Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Транспортираха подводницата „Слава“ до Белослав

[post-views]
[post-views]

podvodnica SlavaУникална операция по вода за транспортиране на последната българска подводница „Слава” се проведе във Варна. Плавателният съд беше преместен от военноморската база до Белослав, където ще бъде превърнат в музей в специално подготвен за целта терен. 
Военноморските сили оказаха помощ в изтеглянето по вода за осигуряване на безопасното транспортиране на „Слава”.
Последната българска подводница ще бъде извадена на сушата в имот на завода за стъкло в Белослав, където ще бъде реставрирана и експонирана.  „Слава” служи на българския флот от 1985 г. 
Последното й плаване е през 2010 г. Година по-късно официално е изведена от състава на ВМС.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани