Батальонно тактическо учение „Вратица 2019” се проведе на Учебен център (УЦ) „Сливница”, съобщиха от Министерството на отбраната. В учението участваха военнослужещи от Десети механизиран батальон – Враца, от състава на Бригадното командване с командир подполковник Симеон Цеков и придадени формирования от състава на Трети механизиран батальон – Благоевград.
„Вратица 2019” бе на тема „Механизираният батальон в отбрана като преден отряд в полосата за осигуряване на механизираната бригада”. Учението постигна своите цели по повишаване на сглобеността на щаба и формированията на Десети механизиран батальон.
Учението беше краен етап от подготовката с Десети механизиран батальон като на Учебен център „Сливница” беше изграден полеви лагер.
Преди това от 25 ноември до 1 декември 2019 г. се проведоха ротни тактически учения с механизираните роти от състава на Десети механизиран батальон и ротно тактическо учение с механизирана рота от състава на Трети механизиран батальон от Бригадното командване.
Офицер, планиращ учението, беше командирът на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов, офицер, провеждащ учението – командирът на Бригадното командване полковник Красимир Кръстев, а директор на учението – майор Симеон Гаджев от щаба на Бригадното командване.