Летящ Роналдо донесе ценна победа за Ювентус

Роналдо направи Ювентус тотален хегемон в Италия

ronaldo juveЮвентус постигна ценна победа с 2:1 като гост на Сампдория в изтеглен мач от 17-ия кръг на Серия „А“. „Бианконерите“ бяха загубили последните си две гостувания на „Мараси“, но сега прекъснаха тази лоша серия и записаха важни три точки в актива си, с които отново са едноличен лидер в първенството, поне преди изиграването на останалите срещи от кръга. Пауло Дибала изведе гостите напред в 19-ата минута, но Джанлука Капрари изравни в 35-ата минута. В 45-ата минута Кристиано Роналдо се превърна в герой за торинци и вкара марково попадение с глава след невероятен отскок, което се оказа и победно в мача. В крайна сметка Ювентус си тръгна доволен от това гостуване и с 42 точки отново е едноличен лидер в Серия „А“, като си върна преднината от 3 точки пред Интер. Сампдория пък остава на 16-ата позиция в таблицата с 15 точки в актива си.