„Берое” грабна Купата при дамите

beroeСъставът на „Берое“ (Стара Загора) триумфира в турнира за Купата на България по баскетбол при жените през сезон 2019/20, след като старозагорки се наложиха над „Монтана 2003“ с 60:45 (24:12; 8:7; 16:19; 12:7) във финала на надпреварата, който се игра в столичната зала „Триадица“. Теодора Динева беше най-резултатна за победителките – 20 точки, Радослава Бъчварова добави 13 точки, а Виолина Кочева и Гергана Иванова завършиха с по 10 точки. Христина Иванова отбеляза 20 точки за Монтана 2003, а Виктория Стойчева приключи с 12 точки. Баскетболистките от Стара Загора бяха почти безпогрешни в първите минути на двубоя, което им позволи да натрупат двуцифрена преднина – 24:12, като до края на първото полувреме заралийки не изпуснаха инициативата и се оттеглиха на почивката с преднина от 13 точки – 32:19. През второто полувреме момичетата от Монтана направиха опит да се върнат в мача, но силите им не стигнаха и в крайна сметка „Берое“ триумфира с победата и Купата на България. През миналата година трофеят бе във витрината на „Монтана“.