Пари Сен Жермен с трудна победа над Бордо като гост

Пари Сен Жермен – Ливърпул   2 : 1

PSGПари Сен Жермен постигна 21-а победа за сезона в Лига 1, след катосе наложи над гостуващия Бордо с 4:3 в последна среща от 26-ия кръг. Маркиньос се отличи с два гола за тима на Томас Тухел, а бразилската звезда Неймар получи червен картон в 92-ата минута. ПСЖ е лидер в класирането с 65 точки, а Бордо остава на 12-а позиция с 35. Капитанът на домакините Тиаго Силва получи контузия и беше заменен още в 17-ата минута на мача. Секунди, след като той напусна терена Бордо откри резултата. Кореецът Уи-Джон Хван беше точен след удар с глава. В 25-ата минута Единсон Кавани изравни, след като засече с глава центриране на Анхел Ди Мария. За уругваеца това беше гол номер 200 с екипа на ПСЖ – нещо, което никой преди него не е постигал.