Григор Димитров е на полуфинал в Акапулко! – там го очаква Рафаел Надал

GRIGOR DIMITROVЕдинственият българин в тенис елита Григор Димитров се класира на първи полуфинал за сезона, след като победи швейцареца Стан Вавринка с 6:4, 6:4 за 85 минути игра в четвъртфинален сблъсък на турнира от сериите АТР 500 в Акапулко. Така българинът прекъсна негативната серия от пет поредни загуби от швейцареца. Последната победа на Григор над Вавринка беше от 2016 година, а балансът в личното им съперничество вече 5:7 в полза на Стан. Съперник на Григор в полуфинала ще бъде световния номер 2 Рафаел Надал. Носителят на 19 трофея от турнирите в Големия шлем се класира за полуфиналите на надпреварата с награден фонд 2 милиона долара след категоричен успех над корееца Сун-У Куон с 6:2, 6:1 за малко над час и половина игра.