Валенсия с ценен успех в борбата за Европа

Бетис – Валенсия   2 : 2

VALENCIAОтборът на Валенсия спечели с 2:0 у дома срещу Осасуна в среща от 30-ия кръг на Ла Лига, игран на “Местайя”. Гонсало Гедеш и Родриго Морено отбелязаха за тима на Алберт Селадес. “Бяло-черните” са осми и на точка от местата за евроучастие. Още в третата минута Родриго Морено реализира попадение, което беше отменено след продължителна консултация с ВАР. Това е второ отменено попадение на нападателя в рамките на няколко дни след това срещу Реал Мадрид. В 12-ата минута Гонсало Гедеш отбеляза превъзходен гол. Португалецът дори падна на земята, но се изправи и продължи да финтира съперници преди да стреля към далечния горен ъгъл от 17 метра за 1:0. И това положение беше разгледано детайлно, но то беше потвърдено и резултатът открит. В 35-ата наварският тим сбърка при изнасянето на топката. Защитникът Давид Гарсия направи грешка, Гедеш се намеси, асистира на Родриго, който не сгреши сам срещу вратаря за 2:0 . В началото на второто полувреме главият съдия на срещата се контузи след сблъсък с играч на гостите, но успя да продължи. В 53-ата гредата спаси “прилепите” след удар с глава на Адриан. Героят Гедеш беше сменен и напусна терена, като мача приключи 2:0 за Валенсия у дома срещу Осасуна.