Реал Мадрид не сгреши срещу Еспаньол, отново излезе първи

Реал (Мадрид) – Кашима Антлърс   3 : 1

real-baleОтборът на Реал Мадрид постигна ценен успех с 1:0 над Еспаньол в мач от 32-и кръг от испанската Ла Лига. В добавеното време на първата част точен бе Каземиро, който донесе трите точки за „белите“ и ги върна на първата позиция в класирането.
Реал Мадрид не допусна грешка в двубоя си от 32 кръг на Примера дивисион и победи Еспаньол с минималното 1:0 като гост. Единственото попадение в срещата реализира Каземиро в 45-ата минута на двубоя. През първото полувреме на срещата Реал бе по-активният тим, като с пропуски се отчетоха Серхио Рамос, Каземиро и Иско. В самият край на частта „кралете“ най-накрая поведоха в резултата. Бензема подаде отлично към Каземиро с пета и той с мощен удар се разписа за 1:0. След почивката Реал създаваше  повече положения на терена. Домакините от Еспаньол пък се отчетоха с едно-две по-опасни положения създадени от Ву Лей. В крайна сметка играчите на Реал се поздравиха с победата. Благодарение на успеха „кралете“ събраха 71 точки и се завърнаха на върха в класирането. Втори е  Барселона с 69, а трети е тимът на Атлетико Мадрид с 58 точки. Еспаньол пък остана на последното място с 24 пункта.