Дженоа – Ювентус 1:3

Роналдо направи Ювентус тотален хегемон в Италия

ronaldo juveЮвентус постигна комфортна победа с 3:1 при  гостуването си на Дженоа всреща от 29-ия кръг на Серия „А“. „Старата госпожа“ тотално надигра своя съперник и можеше да спечели още по-убедително, но блестящите намеси на вратаря Матия Перин помогнаха на „Грифоните“ да се спасят от разгром.Гостите на „Мараси“ вкараха три красиви попадения чрез Пауло Дибала в 50-ата, Кристиано Роналдо в 56-ата и Дъглас Коста в 73-ата минута, като особено впечатляващо бе изпълнението на бразилеца. Домакините направиха загубата си по-почетна в 77-ата минута чрез Андреа Пинамонти, но това бе всичко, на което бяха способни.  Треньорът на Дженоа Давиде Никола бе избрал Андреа Пинамонти и Андреа Фавили в атака, а в средата на терена действаха Ласе Шьоне, Стефано Стураро и Валон Бехрами. Маурицио Сари пък заложи на Пауло Дибала, Кристиано Роналдо и Федерико Бернардески в атака. Интересното е, че Миралем Пянич отново бе титуляр в средата на терена заедно с Адриен Рабио и Родриго Бентанкур, въпреки че босненецът бе трансфериран в Барселона и ще премине при каталунците след края на сезона.

Така Ювентус записа шеста поредна победа и си върна преднината от 4 точки пред втория Лацио, като остава на върха със 72 точки в актива си. Дженоа пък е на ръба на опасната зона на 17-ата позиция с 26 точки.