Черно море прати Царско село в плейофите за оставане в елита

cherno_more_marekЧерно море се наложи с 4:1 като гост на Царско село в мач от втората осмица на efbet Лигата.
Двубоят бе без значение за варненци, които са сигурен победител в група А :

Черно море разгроми с 4:1 Царско село като гост в последен мач от група „А“ на втората осмица на родното първенство и отне мечтата на домакините да достигнат до бараж за Лига Европа. Моряците дръпнаха с два гола на Илиан Илиев-младши в (5, 19) минути. Попаденията бяха чудесен подарък за рождения ден на неговия баща и старши треньор на тима – Илиан Илиев.

Домакините се върнаха в мача в 35-а минута, когато реферът Вълков отсъди дузпа за нарушение срещу Георги Минчев. Потърпевшият бе точен от бялата точка за 1:2.
След почивката варненци реализираха още два гола чрез Матиас Курьор (60) и Исмаил Иса (88).

Черно море доигра мача в намален състав, след като току-що появилият се в игра Мирослав Енчев получи червен картон в 77-а минута.
По различен начин стояха нещата за домакините, които при равенство щяха да се борят за баражите за Лига Европа, но загубата ги остави трети в групата и ще се борят за оставане в елита за сметка на Етър, който зае второто място след победата си преди това над Витоша.