Министерство на отбраната
информационен център

Последвайте ни!

Висока оценка за мисията ни в Афганистан

[post-views]
[post-views]

мисияВоеннослужещите от групата за комуникационно-информационна поддръжка (КИП) от състава на Националния мобилен модул по КИС на НАТО (DCM-F) се завърнаха на 29 юли след поредното си успешно участие в мисията на НАТО в Афганистан „Решителна подкрепа“.
В усложнената ситуация на световна пандемия, която не подмина и Афганистан, групата за КИП с командир капитан Ивайло Мараченски изпълняваше задачи по осигуряване на комуникационно-информационна поддръжка на щаба на мисията „Решителна подкрепа” и изграждането и поддръжката на видеотелеконферентната комуникация и преносната кабелна среда. Капитан Мараченски изпълняваше и длъжността началник на секция „Планиране и операции” в командната група на операцията.
За отличното си представяне и постигнатите високи резултати военнослужещите от DCM-F бяха наградени с грамоти от командващия на операцията генерал Остин Скот Милър и от заместник-началника на щаба на операцията полковник Арон Френч. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

[crp]

 

 

За да получавате всички новини за Българската армия, изтеглете мобилното приложение ARMYMEDIABG от тук

Виж още

Избрани