Левски – Царско село 0:1

Левски загуби срещу Айнтрахт във Франкфурт и отпадна от европейските клубни турнири

levskiЦарско село победи с 1:0 над Левски като гост и с актив от 7 точки и без допуснат гол оглави временното класиране във футболната efbet Лига на България.
„Сините“ пък останаха без победа от началото на сезона и записаха най-лошия си старт в първенството със само 1 точка след три изиграни кръга.
Възпитаниците на Георги Тодоров продължават и без домакински успех в календарната година.
Възпитаниците на Любослав Пенев пък за първи път отбелязват гол във вратата на Левски.
Найджъл Робърта получи контузия на десния кръг и беше заменен принудително малко преди края на първото полувреме от Мартин Петков.
Секунди преди почивката Царско село поведе в резултата с първия си точен удар в мача. Ивайло Марков центрира от ляво към далечната греда и Божидар Васев с глава прати топката в мрежата на стража Николай Михайлов.
Левски имаше най-добрия си шанс да изравни в 88-ата минута. Здравко Димитров центрира от фаул, Тома Даске засече с глава в гредата, а топката отскочи към Живко Атанасов, който от 3-4 метра стреля отново в напречната греда вместо във вратата.
Показателно за кризата на „Герена“ е и това, че „сините“ се намират в дъното на класирането в българския шампионат.