Държавният военен шампионат по волейбол 2020 започна днес във Варна

Държавният военен шампионат по волейбол 2020 започна днес във Варна. В състезанието участват 10 отбора от основните военни формирования и структури на Министерството на отбраната и Българската армия.   Шампионът ще стане ясен в петък, когато е финалът. Надпреварата се провежда в спортния комплекс на Пункт за базиране Варна, а домакин на състезанието е командирът на Военоморските сили контраадмирал Кирил Михайлов.

10 –те отбора от основните военни формирования и структури на Министерството на отбраната и Българската Армия стартираха участието си в Държавния военен шампионат по волейбол, който започна днес във Варна.

Приветствие към състезателите произнесе капитан Първи ранг Петко Якимов – командир на Пункт за базиране Варна.

Веднага след откриването, което се състоя рано тази сутрин   участниците започнаха своите срещи.

10-те отбора са разделени в две групи от по 5 тима и играят по системата „Бергер“. След като се изиграят всички мачове в групите, класиралите се на първите две места от група „А“ играят на кръст с първите два отбора от група „Б“ в  полуфинална фаза. Съответно победителите от полуфиналите ще определят в петък шампиона, а загубилите ще спорят за бронзовите медали.

Съдийският апарат на държавният военен шампионат е съставен от професионални рефери от Българска федерация по волейбол.

Всички мачове се играят от два до три гейма, като само финала ще е три до пет гейма.

Стационарната комуникационна-информационна система /КИС/

След изиграването на 4-те срещи от програмата за първия ден в група в“А“ отборът на Сухопътни войски, вече има една победа с 2-0 гейма и съответно оглави класирането с актив от 3 точки.

В група „Б“ след две изиграни срещи, водачи в класирането със по 3 точки са отборите на Съвместното командване на силите и Съвместното командване на специалните операции.

Утре държавният военен шампионат по волейбол продължава с нови 8 мача.

Във връзка с изискванията и разпоредбите относно пандемията, организаторите стриктно дезинфекцират залата след всеки изигран мач. Двубоите се провеждат без публика.