Добруджа – Локомотив София   0 : 3

lokomotiv_Sf_DobrudjaЛидерът във Втора лига Локомотив (София) разби с 3:0 Добруджа в гостуването от 6-ия кръг. Основен принос за успеха на „железничарите“ има Александър Александров, който отбеляза два гола в 4 и 54 минути и подаде за третото попадение на Светослав Диков в 45. Домакините, които имаха множество проблеми и едвам събраха отбор за срещата, пропуснаха дузпа в 39-ата минута, когато Ивайло Василев парира изстрел на Ивайло Лазаров от бялата точка. Тимът на Добруджа едва събра 11 здрави играчи, с които да започне срещата, след като пандемията Covid-19 превзе тима през последната седмица – 8 основни играчи са заразени, а освен това в Добрич имат и двама контузени, които не можеха да вземат участие. Въпреки това мачът не беше отменен и трябваше доста младоци да попълнят състава. Това улесни още повече „червено-черните“, които записаха пети успех през този сезон и за пети път не допуснаха гол в своята врата. Играчите на Иван Колев, който също направи ротации, заслужено записаха поредните си три точки и вече имат актив от 16. Третото поражение остави Добруджа на 11-то място с актив от 5 точки. До последно от Добруджа се надяваха срещата да не се състои, но правилата на БФС са ясни, щом няма 10 заразени в отбора, двубоят трябва да се играе.