Тотнъм – Евертън 0:1

evertonЕвертън записа дебютен успех през новия сезон в английската Висша лига, след като победи Тотнъм при гостуването си в северен Лондон с минималното 1:0.

Евертън победи Тотнъм с 1:0 в мач от английската Висша лига.

Първата част предложи интересни ситуации и пред двете врати, като възпитаниците на Жозе Моуриньо имаха няколко добри положения, но стражът на „карамелите“ Джордан Пикфорд бе непоколебим, спасявайки изстрели на новото попълнение на „шпорите“ Мат Дохърти, както и на Хюн Мин Сон.

От друга страна тимът от Ливърпул пропусна най-изгодната си ситуация за гол чрез Ричарлисон, който направи фрапантен пропуск на празна врата.

През втората част гостите достигнаха до единственото попадение в срещата след статично положение в 55-та минута. Тогава Лука Дин центрира с левия крак, а Доминик Калвърт-Люин се пребори във въздуха и не остави шансове на Лорис.

Отговор от Тотнъм така и нямаше, и лондончани разочароваха в първия си домакински мач от новия сезон.

Дебют за Евертън пък направиха трите нови попълнения – Алан, Абдулайе Дукуре и Хамес Родригес.

За Тотнъм освен Дохърти на терена бе и Пиер-Емил Хойберг, привлечен от Саутхемптън.

В следващия кръг „шпорите“ гостуват на „светците“.