Борусия Дортмунд разгроми с 5:0 Дуисбург в Купата на Германия

ФК Копенхаген – Манчестър Сити   0 : 0; Борусия Дортмунд – Севиля   1 : 1

borusiia-dortmundБорусия Дортмунд победи Дуисбург с 5:0 в мач от първи кръг на турнира за Купата на Германия. Мачът се игра в Дуисбург на стадион „Шауинсланд Райзен Арена“.

Младата звезда на гостите Джейдън Санчо откри резултата в 14-ата минута от дузпа, а 17-годишният халф Джуд Белингам увеличи преимуществото на Дортмунд в 30-ата минута. В 38-ата минута Доминик Фолкмер получи червен картон и Дуисбург остана с 10 човека на терена.

Минута по-късно Торган Азар направи резултата класически, а в 50-ата минута Джовани Рейна се разписа за 4:0. Крайното 5:0 за Борусия Дортмунд оформи Марко Ройс след пас на Санчо в 58-ата минута. Капитанът Ройс се нуждаеше само от три секунди и две докосвания на топката, за да отбележи гол при завръщането си на терена след контузия, а с успеха Борусия се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия по футбол.