ЦСКА – Б36 Торшавн 3 : 1

CSKA18ЦСКА-София се класира за участие в плейофния кръг на Лига Европа. В среща от третия квалификационен кръг „червените“ победиха като домакини аматьорския Б36 Торсхавн от Фарьорските острови с 3:1. Головете за успеха на „червените“ вкараха Али Соу, Георги Йомов и Жул Кейта, а за гостите точен бе Себастиан Пингел. В следващия кръг, който е последният преди груповата фаза на турнира, ЦСКА-София ще гостува на 1 октомври на швейцарския Базел. Още от първите минути на мача играта се пренесе в половината на фарьорския тим, който обаче не изглеждаше особено притеснен от непрестанните центрирания и далечни удари на домакините. В 15-ата минута Густаво Бусато трябваше да спасява опасен удар от фаул на Фредериксберг, избивайки топката в корнер. Натискът на ЦСКА-София обаче даде резултат в 27-мата минута, когато Али Соу бе изведен зад гърба на отбраната на гостите и с лекота преодоля вратаря Симун Хансен за 1:0. Повторенията ясно показаха, че Соу е в засада при паса към него, но това не бе забелязано от унгарската съдийска бригада. Голът смути фарьорския тим и в 38-мата минута Георги Йомов вкара за 2:0. Крилото преодоля няколко бранители на Б36 и с диагонален удар вкара първия си гол с екипа на ЦСКА-София. Малко преди почивката Б36 можеше да върне един гол, но Себастиен Пингел стреля слабо от добра позиция. Изненадващо второто полувреме започна с по-добра игра на аматьорския отбор на гостите. Тя даде резултат в 60-ата минута, когато дълго подаване към Себастиан Пингел позволи на датчанина да надбяха неориентираните Валентин Антов и Юрген Матей и с прецизен удар да матира Бусато за 1:2. В следващите минути играта продължи да се води в половината на домакините, а гостите разчитаха основно на центрирания от тъчове и корнери. В 80-ата минута Али Соу можеше да реши изхода на срещата, но от границата на наказателното поле стреля в аут. Три минути по-късно „червените“ стигнаха до третия си гол в мача. Соу бе изведен по десния фланг и успя да комбинира с резервата Жул Кейта, който с удар с левия крак в долния десен ъгъл реализира за 3:1. В последните секунди на редовното време Тиаго Родригеш и Али Соу последователно пропуснаха отлични шансове и за още един гол.