Ливърпул победи Арсенал с 3:1 в дербито от третия кръг на Висшата лига

Ливърул с нова трудна, но сладка победа над Уулвърхямптън

liverpool-Шампионът Ливърпул записа трета поредна победа от началото на сезона във Висшата лига, след като спечели срещу гостуващия Арсенал с 3:1 в дербито от третия кръг на английското първенство.
Възпитаниците на Юрген Клоп имат 9 точки на втората позиция в класирането, с колкото са Лестър и Евертън. За Арсенал това беше първа загуба през новата кампания, след като тимът стартира с два успеха.
„Червените“ доминираха през целия мач, въпреки че гостите поведоха в 25-ата минута след гол на Александър Лаказет.
Шампионът на Англия изравни три минути по-късно с попадение на Садио Мане. Анди Робъртсън, който сбърка за попадението на съперника, се реваншира с гол за 2:1 в 34-ата минута.
Две минути преди края новото попълнение Диого Жота отбеляза първия си гол за клуба. Португалецът се появи в игра в 80-ата минута и това беше първият му мач с екипа на Ливърпул във Висшата лига. Краен резултат Ливърпул – Арсенал 3:1.
Артилеристите, които спечелиха първите си две срещи, вече са 28 мача без победа като гост срещу отбори от „Голямата шестица“.