Серина Уилямс срещу Цветана Пиронкова в среща от втория кръг на Ролан Гарос

Серина Уилямс отстрани втората поставена на US Open

serena-tenisДо мача с Пиронкова, Серина Уилямс стигна след победа над сънародничката си Кристи Ан със 7:6, 6:0.

Първият сет предложи изключителна драма и зрелище. 102-та в световната ранглиста поведе пробивайки за 2:1 гейма. Сервирайки обаче за 5:3, Уилямс върна пробива и изравни.

Броени минути по-късно обаче самата тя на свой ред допусна втори брейк и Кристи Ан застана да сервира за първия сет. Тя обаче отново се пропука и 23-кратната шампионка в турнирите от Големия шлем отново се върна в играта за 5:5.

Първата част се реши в тайбрек, където трикратната победителка от „Ролан Гарос“ дръпна още от началото и затвори сета със 7:2 точки.

Втората част не предложи абсолютно никаква драма, тъй като американската ветеранка бе пречупила психически съперничката си и не ѝ отпусна нито един гейм до края на мача , който приключи при резултат 7:6, 6:0 в полза на Серина Уилямс.