Тотнъм си отмъсти на Челси при дузпите и продължава напред за Купата на лигата

chelsea_evertonТотнъм спечели след дузпи мача си от 4-ия кръг в турнира за Купата на Лигата с 6:5 срещу Челси. В редовното време срещата завърши 1:1:

Отборът на Тотнъм се класира за 1/4-финалите на Купата на лигата, след като отстрани Челси на своя стадион. В редовното време лондонското дерби завърши 1:1 след попадения на Тимо Вернер (19') и Ерик Ламела (83'), а при последвалите дузпи “шпорите” показаха по-здрави нерви и надделяха с общ резултат 6:5. Така те си върнаха на “сините” за загубата в полуфиналите на турнира през сезон 2018/19, която отново дойде след изпълнение на дузпи.

Тимо Вернер откри за „сините“ с гол в 19-ата минута, но Ламела изравни в 84-ата минута, за да прати двубоя в дузпи.

При наказателните удари при първите четири изпълнения и двата тима реализираха като точни бяха Дайър, Ламела, Хойберг, Моура за Тотнъм, а за Челси – Ейбрахам, Аспиликуета, Жоржиньо и Емерсон.

За Тотнъм реализира Кейн, а за Челси Маунт пропусна.  Така след резултат 6:5 при изпълнение на дузпи и 1:1 в редовното време Тотнъм продължава борбата, а Челси напусна турнира за Купата на лигата.