Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия за рекорден 8-и път

baiernБайерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия за рекорден 8-и път, след като се наложи с 3:2 над Борусия Дортмунд  в зрелище на празния „Алианц Арена“ „. Йошуа Кимих беше героят за баварците, с попадението си в 82-ата минута. Преди това футболистите на Ханзи Флик изпуснаха преднина от два гола, а Борусия не беше далеч и от пълен обрат. 127-ото издание на „Дер Класикер“ не разочарова. Съперниците играха открито и с мисъл основно за атаката. Байерн дръпна с 2:0 след голове на Корентен Толисо и Томас Мюлер, но Юлиан Брант и Ерлинг Холанд в 55-а минута върнаха надеждите на „жълто-черните“ със своите две попадения. В края все пак домакините ликуваха след  като Йошуа Кимих се разписа в 82-та минута и баварците победиха Борусия Дортмунд с 3:2 в мача за суперкупата на Германия.