Реал Мадрид – Реал Валядолид 1:0

Реал Мадрид – Жирона   4 : 2

real madridИспанският Реал Мадрид надигра трудно гостуващия Валядолид в среща от четвъртия кръг на Ла Лига, играна в базата на кралския клуб. Винисиус Жуниор вкара единствения гол в 66-ата минута.

Така шампионите вече са равни на върха с отборите на Хетафе и Валенсия с по седем точки.

Бразилецът Винисиус, който замени неефективния Лука Йович, спечели топката на границата на наказателното поле след рикошет в играч на Валядолид и беше точен в 65-та минута за крайното 1:0.

Шампионите на Испания, които загубиха Еден Азар заради контузия само ден преди срещата с Валядолид и бяха също така без халфа Тони Кроос, доминираха над Валядолид и заслужаваха победата. Йович стреля на два пъти опасно и предизвика намеси на вратаря Роберто Хименес, докато Каземиро удари греда секунди преди гола на Винисиус. Лука Модрич също нацели веднъж гредата в заключителните минути на срещата.