Исландия – Румъния 2 : 1

iceland footballЕдин от най-прогресиращите отбори в последно време Исландия се справи с Румъния с 2:1 в бараж за място на Европейското първенство- полуфинал в Лига А. Исландците ще гостуват на Унгария на 12-и ноември в решителен двубой. Унгарците пък удариха България с 3:1 в София. Звездата на Евертън Гилфи Сигурдсон вкара и двата гола за успеха, като откри резултата в 17-ата минута. Той получи топката с гръб към вратата на Чиприян Тътърушану, обърна се и с левия крак я прати в мрежата. Домакините продължиха да натискат и 10 минути по-късно отново стигнаха до гол чрез Алфред Финбогасон, но се намеси системата ВАР и присъди засада. Десет минути преди края на първото полувреме Финбогасон комбинира със Сигурдсон и авторът на първия гол отново беше в прегръдките на своите съотборници. В 63-ата минута Александру Максим върна едно попадение за гостите, след като реализира дузпа. Тя беше дълго разглеждана с ВАР, но в крайна сметка съдиите от масата видяха удар с ръка и дадоха зелена светлина да се изпълни. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю се появи на терена в последните 10 минути, заменяйки автора на попадението за тима Максим, но нищо повече не се случи.