Ботев (Враца) разгроми с 5:1 последния в класирането Етър (Велико Търново)

Ботев Враца – Витоша (Бистрица)   3 : 0

botev vracaБотев (Враца) победи с разгромното 5:1 Етър (Велико Търново) в последен мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Антони Здравков записаха четвърти успех за сезона и се изкачиха на седмо място в класирането с 15 точки. Етър остава на последната позиция с 2 точки и без победа в 11 мача :

Ботев (Враца) разгроми с 5:1 последния в класирането Етър (Велико Търново) с което записа четвърти успех за сезона и се изкачи на седмо място в класирането. Домакините поведоха с 2:0 след първите 45 минути, а след малко повече от час игра преднината им беше вече 5:0. Петър Атанасов откри резултата още в 3-ата минута след асистенция на Димитър Буров. В 31-ата минута удар на Юлиан Ненов срещна напречната греда, но в 45-ата той успя да се разпише за 2:0. В добавените четири минути на първото полувреме гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Вратарят Красимир Костов фаулира Милчо Ангелов в наказателното поле. Ангелов пропусна от бялата точка, след като Костов изби топката в гредата, а при добавката Мариян Иванов отново стреля в рамката зад стража. Само за по-малко от 20 минути след началото на втората част домакините вкараха нови три гола. В 46-ата минута точен за втори път в мача беше Юлиан Ненов. В 53-ата Буров направи резултата 4:0, а десет по-късно резервата Педро Лагоа отбеляза петия гол.

Гостите върнаха едно попадение в 67-ата минута. Влезлият като резерва Свилен Щерев се разписа от близка дистанция.

В последните секунди на мача Венцислав Керчев получи червен картон след спор с Христофор Хубчев.