Виляреал – Валядолид 2-0

vilarealВиляреал вече е трети в ла лига след победа над Валядолид

Виляреал се изкачи на трето място в класирането на испанското футболно първенство, след като победи с 2:0 Валядолид в мач от осмия кръг. „Жълтата подводница“ е с 15 точки след осем мача и изостава с две от лидера Реал Сосиедад. Отборът на Унай Емери поведе в 21-ата минута чрез Саму Чуквуезе, който се разписа след центриране на Алфонсо Педраса. Пау Торес пък удвои преднината на домакините след ъглов удар, изпълнен от Мой Гоомес и отклонен от Пако Алкасер. Кике Перес и Маркос Андре удариха греди през втората част за Валядолид, който е последен в класирането с три точки.

Успехът позволи на Виляреал да събере 15 точки и да измести от третата позиция в класирането Атлетико (Мадрид). Изненадващо начело след 8 кръга е Реал (Сосиедад) със 17 точки, а втория Реал (Мадрид) е с 16 пункта.