Везенков с 9 точки за победата на Олимпиакос в Русия

SPORT_OLIMPIAKOS_LABORAL_KUCHA_59_52Баскетболистите на Олимпиакос победиха със 75:66 (19:20, 22:7, 17:16, 17:23) Зенит (Санкт Петербург) в двубой от седмия кръг на Евролигата.

Националът ни Александър Везенков игра 14 минути и се отличи с 9 токи и 4 борби под кошовете.

Американецът Хасан Мартин беше най-резултатен за гръцкия отбор с 16 точки.

Успехът изведе Олимпиакос на четвърто място в класирането с 4 победи и 3 загуби.

Барселона спечели петата си поредна победа в при 103:67 (30:18, 26:18, 23:15, 24:16) срещу АЛБА (Берлин) и оглави еднолично класирането в предварителната фаза с баланс 6-1. Германците, които имаха много проблеми с контузии и коронавирус с 1-4.

Барселона пое контрол над мача още в първата четвъртина и дръпна рязко в резултата след отлична игра на Ник Калатес и Никола Миротич, както и поредица от тройки на Алекс Абринес. Разликата нарасна до 20 точки до полувремето и 36 за края на мача, като Миротич завърши с 18 точки за 19 минути, а Абринес финишира със 17 при 5/6 от далечно разстояние.

Роландс Смитс завърши с 13 точки и 8 борби, Пиер Ориола добави 12 точки, 6 борби и 4 аситенции, а Калатес направи 12 асистенции. Симоне Фонтекио наниза 17 точки за АЛБА, а Бен Ламърс вкара други 12.

Родриг Бобуа вкара победния кош късно в мача и блокира стрелбата на Скоти Уилбекин в ответната атака, а Анадолу Ефес (Истанбул) победи с 91:89 (22:24, 27:26, 18:22, 24:17) Макаби (Тел Авив) в друг мач.

Бобуа завърши мача с 23 точки и рекордните в кариерата си 7 асистенции, а Тибор Плейс добави 20 точки и девет борби за победителите. Адриан Мьорман завършу със 17 точки и Анадолу Ефес вече има баланс от 3-3 от началото на сезона. Макаби пък загуби втори пореден мач и е с 2-5, въпреки че Елайджа Брайънт отбеляза 22 точки.

АСВЕЛ победи Баскония с 88:86 (26:20, 17:23, 23:18, 22:25) и записа първи успех за сезона в Евролигата. Мустафа Фал вкара 19 точки за французите, а Шарл Кахуди и Антоан Дио добавиха по 15. Тони Джекири пък бе най-резултатен с 23 точки за испанците срещу бившия си отбор.