ЛАСК нанесе първа загуба на Антверп в груповата фаза на Лига Европа

ЛАСК нанесе първа загуба на Антверп  ЛАСК Линц победи Антверп с 1:0 като гост в третия кръг на група „J“ на Лига Европа и прекъсна серията от две поредни победи на белгийците в надпреварата. Австрийците изиграха солиден мач, въпреки че домакините пропуснаха по-добрите положения преди почивката чрез Биргер Верстрете и Коджи Мийоши. Гостите поведоха в резултата в 55-ата минута, когато Андреас Грубер проби от дясно и центрира към непокрития в пеналта Йоханес Егщайн, който овладя с гърди и отблизо прати топката в мрежата. В средата на втората част домакините останаха с човек по-малко, след като Джеймс Холанд получи втори жълт картон и респективно червен след нарушение срещу Лиор Рафаелов. Антверп все пак имаше своя шанс да изравни в добавеното време, но удар на Диюмерси Мбокани мина на сантиметри от вратата.

В другата среща от групата Тотнъм спечели с 3:1 срещу Лудогорец в Разград и оглави класирането с 6 точки, по колкото имат Антверп и ЛАСК.