Рома разгроми ЧФР Клуж с 5:0 в среща от третия кръг в група „А“ на Лига Европа

Хик – Рома   1 : 2

ROMAРома разгроми гостуващия ЧФР Клуж с 5:0 в среща от третия кръг в група „А“ на турнира на УЕФА Лига Европа.

Така италианците се реабилитираха за разочароващото 0:0 срещу последния в класирането ЦСКА-София в предишното си домакинство преди седмица и поведоха в подреждането със 7 точки. Херних Мхитарян откри резултата с глава още във втората минута след центриране от ляво на Леонардо Спинацола. В средата на първата част Рожер Ибанес удвои също с глава след подаване от корнер от ляво на Жордан Верету. След малко повече от половин час Борха Майорал направи резултата класически с удар отблизо, а шест минути преди края Майорал се разписа отново с шут по диагонала от десетина метра. В 89-ата минута Педро оформи крайното 5:0, след като нахлу в ляво в наказателното поле и реализира с удар по тревата.