Арсенал – Астън Вила 0:3

Арсенал победи с 3:0 Лион за едно полувреме

ARSENALАстън Вила нанесе тежко поражение на Арсенал след успех с 3:0 като гост в мач от 8-ия кръг на английската Висша лига по футбол. С победата Вила се изкачи на 6-о място в класирането, а Арсенал остава 11-и :

Астън Вила победи с 3:0 Арсенал като гост в последен мач от 8-ия кръг в Англия. Бирмингамци се върнаха на победния път след две поредни домакински поражения и запазиха стопроцентовия си актив далеч от дома от началото на сезона. Резултатът бе открит в 25-а минута, когато Букайо Сака си отбеляза автогол. Астън Вила нанесе своя удар в в рамките на четири минути през второто полувреме чрез Оли Уоткинс, който вкара два гола в 71-а и 75-а минути.

С победата Вила се изкачи на 6-о място с 15 точки, а Арсенал остава 11-и с 12 точки.