Уелс спечели групата на България и се изкачи при най-добрите

Франция – Финландия 0-2

УЕЛС – ФИНЛАНДИЯ 3:1 /

france_filandУелс победи с 3:1 Финландия и завърши на първо място в група 4 от Лига „В“ в Лигата на нациите, в която беше и България. По този начин „драконите“ спечелиха промоция за елитната дивизия в турнира. Головете за домакините вкараха Хари Уилсън, Даниел Джеймс и Киийфър Мур, а Теему Пуки се разписа за финландците.  В отсъствието на Райън Гигс домакините бяха водени от Роб Пейдж. В състава го нямаше наказаният Бен Дейвис, но Гарет Бейл беше на терена.

Мачът започна с натиск на домакините и пропуск на Норингтън-Дейвис, но и намесата на Лукаш Храдецки си струваше. В 12-ата минута Йере Уронен повали откъсващия се Хари Уилсън и получи директен червен картон. Бейл пък можеше да открие резултата от пряк свободен удар, но Храдецки спаси. Стражът обаче нямаше какво да направи в 29-ата минута, когато Бейл подаде на Хари Уилсън, който откри резултата. В самото начало на второто полувреме Даниел Джеймс покачи на 2:0. В 63-ата минута звездата на гостите Пуки върна един гол след комбинация с Робин Лод, но в 84-ата Даниел Джеймс асистира на Кийфър Мур и той реши всичко в полза на Уелс с 3:1.

„Драконите“ завършиха кампанията си само с един допуснат гол – този днес, и заслужено се изкачват в Лига „А“.

Финландия остана на второ място в групата, трети са ирландците, а България завърши последна и изпадна.