Тотнъм – Лудогорец 4:0

Тотнъм постигна важна победа срещу Уест Хям

totnumЛудогорец загуби като гост на Тотнъм с 0:4 в среща от четвъртия кръг на група J на турнира Лига Европа. Поражението е четвърто за разградчани в групата и на практика сложи край на надеждите на тима за класиране за фазата на елиминациите. Лудогорец остава на дъното в класирането без спечелена точка. В началото на мача футболистите на Жозе Моуриньо взеха инициативата и не позволяваха на българите да напуснат половината си. Така резултатът бе открит в 16-ата минута. Карлос Винисиус бе изведен само срещу Пламен Илиев и с удар по земята прати топката в мрежата. В 34-ата минута Тотнъм стигна до втори гол отново чрез Винсиус. В 63-та минута резултатът стана класически. Хари Уинкс получи топката на тъчлинията и от над 40 метра, с напълно изненадващ прехвърлящ удар парира Пламен Илиев. Тотнъм не се отказа да търси нов гол и в 73-та минута Лукас Моура се разписа за крайното 4:0.

Отборът на Антверпен спечели с 2:0 при визитата си на ЛАСК (Линц). В 50-ата минута се стигна до ключов момент, когато капитанът на австрийците Траунер беше изгонен след грубо нарушение. 180 секунди по-късно Рефаелов откри резултата, а в 83-ата Герксенс отбеляза крайното 2:0.

След изиграването на четвъртия кръг в група „ J “лидер в класирането са Тотнъм с 9 точки. Антверп заемат втората позиция също с 9 точки. Трети са ЛАСК със 6 пункта и последни са Лудогорец без актив.