ЦСКА-София отстъпи на Йънг Бойс с 0:1 в софийската мъгла

cska-young-boys2ЦСКА загуби от Йънг Бойс с 0:1 в среща от четвъртия кръг на група А на турнира Лига Европа. Поражението е трето за „червените“ в групата и на практика сложи край на надеждите на тима за класиране за фазата на елиминациите. ЦСКА остава на дъното в класирането с 1 точка и е единственият отбор в групите на турнира без отбелязан гол.

Новият старши треньор на „червените“ Бруно Акрапович направи промени в състава и в тактическата постройка във втория си мач начело на тима, но това не донесе резултат. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния аржентинец Диего Марадона, който почина в сряда на 60-годишна възраст. „Армейците“ изиграха посредствено първо полувреме и предоставиха инициативата на съперника. Логичното се случи в 34-а минута, когато Жан-Пиер Нсаме проби в наказателното поле, стреля от малък ъгъл и топката влезе в мрежата след неубедителна намеса на вратаря Густаво Бусато. ЦСКА изнесе играта в половината на Йънг Бойс след почивката. Йънг Бойс бе близо до втори гол в 69-а минута след бърза контраатака от ляво, но Кристиан Фаснахт стреля встрани от вратата. До края ЦСКА опитваше да стигне поне до частичен успех, но атаките на „червените“ се разбиваха пред наказателното поле на гостите и тимът така и не успя да стигне до първия си гол в групите на турнира. В другата среща от групата Клуж загуби от Рома с 0:2.