Академик с четвърти успех в Балканската лига

basket_koshОтборът на Академик Пловдив победи гостуващия Теодо (Черна гора) със 77:65 и записа четвърти пореден успех в Балканската баскетболна лига. Съставът от Пловдив е лидер в класирането без допуснато поражение в първите си четири мача от група „Е“ на турнира. Академик започнаха отлично мача и след 20:6 в първата част поведоха убедително. На почивката българите имаха аванс от 38:22, а през третата четвърт преднината им на няколко пъти премина границата от 20 точки разлика. Единствено в последните десет минути, които гостите спечелиха с 24:17, имаше леко отпускане в тима на домакините, но те успяха да запазят аванса си и да победят със 77:65. За Академик Пловдив Мартин Сотиров и Николай Николов отбелязаха по 15 точки, а с 13 точки и 9 борби се отличи Обрад Томич. За Теодо поражението е второ поредно в рамките на 24 часа, след като черногорците загубиха от Берое в Стара Загора снощи със 77:99. За Теодо 25 точки реализира Арсение Вучкович.