Ливърпул се изравни с лидера Тотнъм след убедителен успех над Уулвърхемптън

Исторически успех за Ливърпул в Купата на Англия

liverpoolЛивърпул постигна лесна победа на Уулвърхемптън с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Попаденията за „мърсисайдци“ реализираха Мохамед Салах, Жоржиньо Вайналдуум и Жоел Матип, а Нелсън Самедо си отбеляза автогол. Благодарение на победата Ливърпул се изкачи на второ място в класирането с 24 точки, колкото има и лидера Тотнъм. Уулвърхемптън пък се намира на 10-то място със 17 точки. Двубоят започна равностойно, като двата тима си размениха по няколко по-сериозни атаки, но така и не успяха да застрашат вратата на съперника. Ливърпул поведе в резултата, когато Мохамед Салах бе изведен сам срещу вратаря на гостите и се разписа за 1:0. В първата минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме Садио Мане извърши нарушение в наказателното поле на домакините, като реферът даде дузпа за Уулвс. След консултация с ВАР обаче Крейг Поусън прецени, че такава няма. Ливърпул стигна до втори гол в 58-ата минута. Жоржиньо Вайналдуум стреля много силно извън границата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите. Само 9 по-късно преднината на „мърсисайдци“ нарастна още повече, след като Жоел Матип се разписа за 3:0. Малко преди края на редовното време играчите на Клоп стигнаха до ново попадение. Този път автор на гола стана Нелсън Самедо, който оформи крайното 4:0 за Ливърпул.