Дженоа – Ювентус   1 : 3

ronaldoКристиано Роналдо донесе три точки на Ювентус в юбилейния си мач номер 100 с бяло-черната фланелка. Португалската мегазвезда реализира две дузпи за успеха с 3:1 при гостуването на Дженоа в мач от 11-ия кръг на Серия А. Ювентус имаше огромно превъзходство във владеенето на топката, тимът доминираше, но липсваше острота в атака и първото полувреме завърши без голове. След почивката торинци вдигнаха оборотите и поведоха в 57-а минута с първия гол за сезона в шампионата на Пауло Дибала. Аржентинецът получи пас с глава от Маккени и с удар по тревата прати топката в мрежата. Грешка в защитата на Ювентус позволи на Дженоа да изравни в 62-а минута. Бившият играч на Юве Стефано Стураро реализира с удар от въздуха след центриране на Лука Пелегрини. В 78-ата минута Хуан Куадрадо беше повален в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на Ювентус, която Кристиано Роналдо реализира за 2:1. Минута преди края на редовното време португалецът вкара втора дузпа за крайното 3:1. Така Роналдо отбеляза общо четири дузпи тази седмица, след като през седмицата бе точен на два пъти от бялата точка и при победата над Барселона с 3:0 в Шампионска лига. Ювентус се изравни по точки на третото място с Наполи. Двата тима имат по 23 точки, три по-малко от лидера Милан, който в късния мач от кръга приема Парма. Дженоа остава предпоследен в таблицата с 6 точки.