Лестър – Брайтън   3 : 0

Лестър Сити победи като гост Лийдс с 4:1

lestar-Лестър се изкачи на трето място във Висшата английска лига след победата си с 3:0 у дома срещу Брайтън в среща от 12-ия кръг. „Лисиците“ решиха крайния изход от двубоя в рамките на само на 17 минути през първата част. Джеймс Мадисън даде аванс за домакините вм 27-ата минута след асистенция на Джейми Варди. В 41-ата минута Варди направи резултата 2:0, а само минута преди почивката Мадисън се разписа за 3:0 след пас на Джейми Варди. След този успех Лестър се изкачи до трето място в класирането с актив от 24 точки. Лидерите Тотнъм и Ливърпул са с по една точка повече. Брайтън заема 16-та позиция в класирането с 10 точки. В друга среща от кръга Бърнли изненадващо победи с 1:0 като гост Арсенал. Червен картон на Гранит Джака в 58-ата минута остави лондончани в намален състав на терена. Автогол на Пиер-Емерик Обамеянг в 73-ата минута помогна на гостите от Ланкашър да достигнат до ценните три точки, с които се изкачват до 17-то място, извън зоната на изпадащите с актив от 10 точки след две победи в последните си четири шампионатни срещи. Арсенал има само 13 точки на 15-та позиция във Висшата лига, а бъдещето на клубния мениджър Микел Артета продължава да бъде неясно.