psg_lilЛил излезе еднолично начело в класирането на френската Лига 1, след като в мач от 15-ия кръг се наложи с 2:0 над Дижон като гост. Точни за „песовете“ бяха турчинът Юсуф Язъджъ и американецът Тимъти Уеа. Язъджъ откри в 19-ата минута, когато се възползва от подаване на сънародника си Зеки Челик. Уеа пък оформи крайния резултат в добавеното време след грешка в защитата на домакините. Лил можеше да се поздрави и с по-убедителен успех, но пропуски направи Джонатан Иконе, а малко преди втория гол и системата ВАР отмени дузпа за гостите. Победа с 2:0, но като домакин записа и шампионът Пари Сен Жермен. Столичани се наложиха над Лориен, а головете паднаха след почивката. В 49-ата минута гостите останаха с човек по-малко след нарушение на Андрю Гравилон в наказателното поле, което доведе и до дузпа за ПСЖ. Зад топката застана Килиан Мбапе, който не сбърка и откри резултата. Десетина минути по-късно Мойзе Кен сложи точка на спора, възползвайки се от чудесно подаване на Рафиня. Серията на Олимпик Лион от пет поредни победи приключи с изненадващо домакинско равенство 2:2 с Брест. Гостите поведоха преди почивката след автогол на вратаря на Олимпик Антони Лопеш, но в 69-ата минута Мемфис Депай изравни от дузпа. Пет минути по-късно Брест остана с 10 души на терена след червен картон на Пол Ласне, а в 81-вата минута резервата Макс Корне направи обрата в мача пълен. Макар и с човек по-малко и с гол пасив гостите не се пречупиха и във втората минута на продължението стигнаха до равенство. Ромейн Фавр бе точен за Брест от дузпа, отсъдена за фаул срещу Брендан Шардоне в наказателното поле.В други по-интересни мачове от Франция Рен победи с 2:1 Олимпик Марсилия и нанесе едва втора загуба за сезона бившия шампион на Европа, докато Ланс постигна разгромен успех с 3:0 при визитата си на Монако. В класирането с 32 точки води Лил, пред ПСЖ с 31 и Олимпик Лион с 30. Олимпик Марсилия е на четвърта позиция с 27 точки, но и два мача по-малко от отборите в челото. В дъното на класирането се намират Лориен, Ним и Дижон.