Евролига – 14 кръг

liga _evropaБългарският национал Александър Везенков изигра много силен мач и завърши с 14 точки, 7 борби и 2 асистенции за 20 игрови минути, но той и съотборниците му от Олимпиакос отстъпиха с 85:96 при домакинството си на Валенсия в 14-ия кръг на Евролигата. Гръцкият гранд започна колебливо мача и трудно се справяше с високото темпо на игра на испанския си съперник. Още след първата четвърт Валенсия поведе с 25:16, а на почивката преднината на гостите бе 13 точки при 52:39. След паузата Олимпиакос опита да промени изхода на мача, но домакините така и не успяха да сведат разликата до по-малко от 8 точки. Много силен мач за Валенсия направи Боян Дублевич, който завърши с 20 точки. Още 16 за победителите прибави Дерик Уилямс, а с 14 остана Никола Калинич. За Олимпиакос най-резултатен бе Костас Слукас с 18 точки, Шакил МакКисик добави 16, а Везенков и Ливио Жан-Шарл приключиха с по 14. Барселона се върна на върха в Евролигата с победа с 87:74 над руския Химки Московски регион. Каталунците спечелиха убедително всяка една от първите три четвърти на мача и до голяма степен го лишиха от интрига в края. Никола Миротич и Кори Хигинс бяха над всички за Барселона с 24 и 20 точки съответно, докато за Химки с 22 точки приключи Алексей Швед. Лион-Вильорбан сложи край на серията си от три поредни загуби в Евролигата с домакински успех с 84:81 над Макаби Тел Авив. Мустафа Фал и Норис Коул вкараха по 15 точки за победителите, а гостите от Макаби можеха да се доберат до продължение, но стрелбата на Скоти Уилбекин от тройката със сирената бе неточна. Именно Уилбекин бе най-резултен в мача с 25 точки. В последния двубой от кръга Зенит записа осмата си победа в турнира, след като в Санкт Петербург се наложи със 79:74 над Байерн Мюнхен. Руският отбор изоставаше през голяма част от срещата, но бе вдъхновен за обрат от тройка през почти цялото игрище на Остин Холинс в края на третата четвърт. Били Барън вкара 20 точки за успеха на Зенит, докато за Байерн с 13 приключи Джейлън Рейнолдс.