Кьолн – Байер Леверкузен   0 : 4

Вердер Бремен – Байер Леверкузен   1 : 4

leverkuzenЛидерите постигнаха победи в 12-ия кръг на германското футболно първенство. Водачът в подреждането Байер Леверкузен разгроми домакина Кьолн с 4:0 и с 28 точки запази аванса си от точка пред преследвачите Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг. Възпитаниците на Петер Бос продължават серията си без поражение от началото на сезона, като спечелиха осем от последните си девет двубоя в Бунделигата. Мичел Вайзер откри резултата още в осмата минута, когато вкара с удар от въздуха от 13-14 метра, след като Себастиан Борнаув изби лошо центриране на Надим Амири от фаул в пеналта. Две минути по-късно Байер удвои преднината си. Муса Диаби се разписа от 18 метра след асистенция на Амири. До почивката домакините поизравниха играта, но трудно създаваха опасности пред вратата на съперника. В 54-ата минута Патрик Шик направи 3:0 след подаване от ляво на Диаби и окончателно предреши мача. Пет минути по-късно Флориан Виртц оформи успеха, след като беше изведен в чиста позиция в наказателното поле от Леон Бейли. Роберт Левандовски се разписа два пъти и помогна на Байерн да спечели с 2:1 срещу Волфсбург на „Алианц Арена“. Гостите поведоха в петата минута, когато Максимилиан Филип се възползва от пас от дясно на Кевин Мбабу и от десетина метра преодоля Мануел Нойер. Байерн създаде нямолко добри положения, но успя да изравни едва в последните секунди на първата част, когато Левандовски засече с глава подаване от ляво на Кингли Коман и реализира 250-я си гол в Бундеслигата. В 50-ата минута полякът получи пас в пеналта от Джером Боатенг и отново се разписа, като реализира 23-ия си гол в 20 мача срещу Волфсбург. Домакините удържаха до края и нанесоха първо поражение на съперника през кампанията. Волфсбург падна на петото място с 21 точки. РБ Лайпциг спечели гостуването си на Хофенхайм с 1:0 с попадение с глава на Юсуф Поулсен след час игра след центриране на Марсел Забитцер от ляво. Двубоят беше доста равностоен с малко положения за гол, като домакините имаха отличен шанс да изравнят в 72-ата минута, но вратарят Петер Гулачи отрази удар с глава отблизо на Кристоф Баумгартнер. Аугсбург прекъсна серия от пет мача без успех след 1:0 на терена на Арминия Билефелд и се изкачи в средата на таблицата с 16 точки. Домакините останаха на 16-ата позиция със 7 пункта.