Ливърпул – Тотнъм   2 : 1

livarpulС гол на Роберто Фирмино в 89-ата минута Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 и оглави класирането във Висшата лига след изиграването на 13-ия кръг. Мърсисайдци бяха по-активният тим на терена, но стигнаха до успеха със сериозна доза късмет. При първия гол в мача в 26-ата минута удар Мохамед Салах рикошира в двама бранители на „шпорите“ и топката стана неспасяема за вратаря на гостите Юго Лорис. Няколко минути след това Хюн-мин Сон изравни с 11-ия си гол за сезона, а в средата на второто полувреме Стивън Бергвайн пропусна две отлични възможности да изведе гостите напред в резултата. В 62-рата минута холандският национал нацели страничната греда на Алисон, останал очи в очи с него, а след това при подобна ситуация стреля покрай вратата на „червените“. Така се стигна до 89-ата минута, в която Фирмино засече с глава центриране от корнер на Анди Робъртсън и с чудесно премерен удар донесе три точки на тима си. С успеха Ливърпул събра 28 и води с три пред Тотнъм, който остави втори с 25. Страхотен гол със задна ножица на Себастиан Але беляза лондонското дерби между Уест Хям и Кристъл Палас. Мачът завърши 1:1, а попадението на френския таран на „чуковете“ спокойно може да спечели приза за „Гол на сезона“. Кристиан Бентеке даде аванс на „орлите“ в 34-тата минута с хубав гол с глава, но 10 минути след почивката Але изравни със сензационното си попадение. В 70-ата минута Бентеке бе изгонен от игра за втори жълт картон, но макар да играха с човек повече около 20 минути домакините от Уест Хям така и не успяха да стигнат до трите точки. В последния мач от Англия за вечерта Фулъм и Брайтън завършиха 0:0 на „Крейвън Котидж“. Безголовото равенство бе първо за лондончани в последните им 190 шампионатни мача у дома. Най-интересният момент в срещата дойде в 47-мата минута, когато гол на Адам Лалана бе отменен заради минимално докасване на топката до ръката на съотборника му Дани Уелбек. С равенството и двата отбора остават точно над чертата на изпадащите.