Ейбар – Реал Мадрид   1 : 3

Реал Мадрид – Жирона   4 : 2

real madridРеал Мадрид победи с 3:1 като гост в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. С този успех футболистите на Зинедин Зидан се изравниха по точки с лидера Атлетико Мадрид, който обаче е с две срещи по-малко. Ейбар остава на 14-о място с 15 пункта. Още в 6-ата минута Родриго изведе Бензема зад отбраната и той матира Марко Дмитрович за 1:0. В 13-ата минута Лукас Васкес отне топката от защитата на Ейбар, а топката достигна до Модрич, който с удар под гредата удвои. Домакините се съвзеха и в 28-ата минута намалиха резултата с удар от разстояние на Кике. До края на първата част Бензема и Васкес се разминаха с гола. Ейбар тръгна уверено през втората част, но малко не им достигна за ново попадение във вратата пазена от Тибо Куртоа. В последната минута на мача Лукас Васкес оформи крайното 3:1 в полза на Реал Мадрид.