Лил – Пари Сен Жермен   0 : 0

psg_lilЛил и Пари Сен Жермен завършиха без гол 0:0 в дербито от 16-ия кръг на френската Лига 1. Така футболистите на Кристоф Галатие се върнаха на върха в класирането с актив от 33 точки, колкото има и Олимпик Лион. Столичани заемат третата позиция с 32 пункта. Пари Сен Жермен започна без Неймар и Килиан Мбапе. Бразилецът бе аут от групата заради контузия, а младата френска звезда остана на резервната скамейка. Въпреки това футболистите на Томас Тухел имаха надмощие през първата част. По-сериозни положения пред Менян нямаше, но вратарят на Лил на няколко пъти показа убедителни намеси. Шест минути след подновяването на играта Мойзе Кен пропусна златна възможност, а малко след това гол на Язъджъ от Лил бе отменен поради засада. Двата тима продължиха да играят във високо темпо, но така и не се стигна до откриване на резултата. Мбапе влезе от пейката, а домакините показаха солидна игра за пореден път.