Уест Бромич – Астън Вила   0 : 3

Астън Вила разгроми младежите на Ливърпул

aston-vilaАстън Вила победи с 3:0 при визитата си Уест Бромич в среща от 14-ия кръг във висшата лига. Двубоят бе дебют начело на домакините за Сам Алардайс. След само пет минути игра Авнар Ел-Гази наказа грешка в защитата на домакините и откри резултата.Положението за Уест Бромич стана още по-трудно в 36-ата минута, когато Джейк Ливърмор получи директен червен картон. В 72-ата минута Оли Уоткинс вкара топката за втори път във вратата на домакините, но след справка с ВАР резултата остана непроменен. Все пак до края на срещата Бертранд Траоре и Ел-Гази от дузпа направиха резултата класически. С този успех Астън Вила се изкачи на 9-то място с актив от 22 точки, докато УБА е 19-ти със седем пункта.